pt.. lip 12th, 2024

Najlepsze samochody rodzinne muszą być wystarczająco przestronne, aby zmieścić Ciebie, Twoją drugą połowę, dzieci i bagaż wszystkich. Musi oczywiście wyglądać na tyle reprezentacyjnie, abyś chciał go kupić i oferować poziom technologii, który pasuje do Twojego stylu życia. Będziesz potrzebować przyzwoitej wydajności – bez wysokich kosztów eksploatacji. Samochód rodzinny stawia najtrudniejsze wymagania do spełnienia ze wszystkich typów samochodów. Znalezienie idealnego samochodu rodzinnego może być trudne. Jest przecież tyle spraw do rozważenia: czy jest miejsce dla dzieci i ich przyjaciół, aby wygodnie się zmieścić? Wystarczająca ilość miejsca w bagażniku na nieporęczny bagaż, w tym wózki spacerowe? Czy samochód spełnia wymagania bezpieczeństwa? I czy łatwo go doprowadzić do porządku, gdy trochę się zabrudzi?

RODZAJ – SUV czy VAN?

SUV to skrót od Sports Utility Vehicle – samochód sportowo użytkowy. Zazwyczaj te pojazdy mają możliwości terenowe, posiadają napęd na 4 koła i są zbudowane na silnym podwoziu. Wiele nowoczesnych SUV-ów jest wyposażonych w wiele technologii i przyjaznych dla użytkownika funkcji, które pokochają duże rodziny. A także przestronne wnętrze i mnóstwo przestrzeni ładunkowej. Przykładem takich SUVów jest nowa linia samochodów Volkswagena, a w niej modele Touareg i Tiguan. Zdobyły one sobie już ogromną popularność w całej Europie i oczywiście w Polsce. Partnerzy Volkswagena przygotowali w swoich salonach i serwisach wspaniałą ofertę serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego dla użytkowników tych pojazdów.

 

VAN jest opisywany przez miłośników motoryzacji, jako posiadający układ napędowy minidom na kółkach. Przestrzeń ładunkowa i funkcje bezpieczeństwa minivana sprawiają, że jest to samochód atrakcyjny zarówno dla rodzin, jak i przedsiębiorców. Vany to wyjątkowo wszechstronne pojazdy, które są w stanie poradzić sobie z szeroką gamą codziennych zadań. Minivany są zwykle używane przez duże rodziny, jako samochody wakacyjne lub sposób wygodnego dojazdu do szkoły i pracy i późniejszego powrotu do domu. Doskonałymi przykładami samochodów typu VAN w ofercie Volkswagena są modele Sharan i Touran.

Volkswagen Sharan i Touran

VW Sharan to praktyczny siedmiomiejscowy samochód rodzinny z dużą ilością miejsca z tyłu i szeroką gamą wydajnych silników benzynowych i wysokoprężnych. Wnętrze ma wszystko, czego potrzeba do samochodu rodzinnego – materiały są solidne, a kilka miękkich w dotyku tworzyw sztucznych i błyszczące wykończenia z przodu sprawiają, że jest nieco bardziej ekskluzywny niż inne siedmiomiejscowe minivany. Będziesz w stanie zmieścić 300 litrów bagażu w bagażniku, nawet przy wszystkich siedmiu siedzeniach w użyciu. Jeśli potrzebujesz przewozić jeszcze więcej, możesz złożyć dwa tylne siedzenia, aby uzyskać płaski bagażnik o pojemności 711 litrów — wystarczająco duży na rodzinne wakacje.

 

Touran ma również siedem miejsc, a duże tylne drzwi oznaczają, że łatwo jest uzyskać dostęp do tylnego rzędu, który – co nietypowe dla siedmiomiejscowego pasażera – może pomieścić osobę dorosłą, o ile ma ona mniej niż metr osiemdziesiąt. Oznacza to, że jest tam mnóstwo miejsca dla dzieci. Tymczasem środkowy rząd ma trzy oddzielne siedzenia, które przesuwają się do tyłu i do przodu, więc dorośli nie będą mieli problemów z komfortem. Oba przednie fotele są również regulowane na wysokość.

 

Volkswagen Touareg i Tiguan

Touareg jest dużym, przestronnym rywalem samochodów klasy high-tech, który jest również stosunkowo niedrogi. Jest wystarczająco elegancki dla większości wymagających kierowców. Gdy tylko wejdziesz do środka, zauważysz centralny ekran dotykowy, który łączy się z 12,3-calowym cyfrowym wyświetlaczem kierowcy, który steruje prawie wszystkimi funkcjami, od standardowej nawigacji satelitarnej po klimatyzację.

Volkswagen Touareg ma zgrabną, minimalistyczną kabinę, która wygląda bardzo nowocześnie. Zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach jest wystarczająco dużo miejsca dla bardzo wysokich dorosłych, a poza dość płytką tacą pod podłokietnikiem wszystkie schowki są całkiem pojemne.

 

Volkswagen Tiguan to bardzo typowy SUV. Ma wysoką pozycję za kierownicą, duży bagażnik, masywną stylistykę. Atrakcyjność Tiguana wzrasta dzięki jego klasycznemu wizerunkowi. Wewnątrz Tiguan ma wiele do zaoferowania. Modele o wysokiej specyfikacji są elegancko wyglądające i mają pluszowe siedzenia, ale tańsze modele mają bardziej oczywiste twarde i szorstkie tworzywa sztuczne, które wydają się nie na miejscu w takim modelu z wyższej półki. Naprawdę warto zwrócić uwagę na specyfikację, aby wydobyć to, co najlepsze z tego SUV-a VW. Ekran informacyjno-rozrywkowy jest wyposażony w nowoczesne funkcje, w tym Apple CarPlay i Android Auto, a także opcje, w tym cyfrowe tarcze i duży ekran główny.

By cars

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *